Зміст
Препарати на основі міноксидилу є одними з найбільш вивчених та ефективних засобів для росту волосся та бороди. Буквально через пару місяців після початку використання більшість людей відзначають істотно меншу кількість волосків, що випали на гребінці, при цьому шевелюра починає ставати все густішим і доглянутішим. Незважаючи на величезну кількість позитивних відгуків, цей засіб має свої особливості та протипоказання до застосування. У цій статті ми розповімо, який вибрати міноксидил, і як його використовувати для боротьби з облисінням.
Купуючи препарати з minoxidil у складі, слід звернути увагу на кілька моментів:
Minoxidil вперше почали використовувати в Америці, де в ході багаторічних досліджень було доведено його ефективність у боротьбі з облисінням у чоловіків та жінок. Не дивно, що найвідомішим препаратом з цією речовиною у складі є розчин американського бренду Rogaine (Регейн), який компанія Johnson&Johnson випускає з 80-х років минулого століття. Також серед популярних брендів міноксидилу варто відзначити:
Купуючи minoxidil цих торгових марок, ви можете бути впевнені в тому, що препарат пройшов усі необхідні клінічні дослідження та схвалений МОЗ України. Дані виробники гарантують, що при регулярному використанні їх продукції, ви зможете зупинити випадання волосся на маківці і в лобовій зоні, і стати володарем густого волосся. На сьогоднішній день найбільш популярними у чоловіків і жінок залишаються:
Їх завжди можна придбати онлайн у нашому інтернет-магазині. Також серед продуктів вищезгаданих марок є засоби для зростання бороди та вій, і спеціалізовані маски, бальзами та шампуні, що благотворно впливають на шкіру та волосяний покрив голови, та доповнюють дію засобів на основі міноксидилу.
Виробники випускають міноксидил у кількох формах:
Лосьйони випускають у флаконах об'ємом 60 мл, розрахованих на місяць застосування. У комплекті зазвичай йде піпетка-дозатор, що дозволяє наносити необхідну кількість засобу на шкіру голови. Піна – менш звична форма випуску міноксидилу, що з'явилася лише кілька десятиліть тому (на початку 2000-х). Вона нагадує звичайну піну для гоління, і зручніша у використанні. Крім того, не містить спирт та пропіленгліколь, що обов'язково входять до складу лосьйонів. Серед недоліків цієї форми випуску варто відзначити вищі витрати та вартість.
Класичний склад розчину з цією діючою речовиною включає:
До списку компонентів міноксидилу у вигляді піни також входять:
Від чого залежить ефект препарату – відсотковий вміст активної речовини. У продажу є розчини концентрацією 2%, 3%, 5%, 10% та 15%. На початкових стадіях облисіння, коли спостерігаються лише легкі лисини і залисини, допоможе найслабший 2-відсотковий розчин. Розчин із максимальним 15-відсотковим вмістом міноксидилу допоможе відновити густоту волосся навіть на пізніх стадіях облисіння. Підбирати дозування та концентрацію міноксидилу краще разом із лікарем-трихологом. Жінкам рекомендується використовувати препарати з відсотком введення діючого компонента трохи більше 5%. Більше насичені розчини підбирати небажано.
Чим популярніший продукт, тим більше підробок з'являється на ринку. Тому не варто купувати косметичні засоби з minoxidil у неперевірених магазинах, щоб не стати жертвою шахраїв. У кращому випадку після використання таких препаратів ви просто не помітите жодного ефекту, в гіршому - станете ще лисішим, і заробите свербіж, лупу або себорею. Відрізнити оригінальний препарат від підробленого аналога можна за упаковкою. Виробники використовують різні засоби захисту, щоб зловмисникам було складніше підробити продукт. Основні ознаки оригінального препарату:
Розпізнати оригінал можна також за вмістом флакона. Справжній розчин міноксидилу має бути:
Лосьйони, пінки та спреї з minoxidil призначені виключно для зовнішнього застосування. Вони підходять для всіх типів волосся, включаючи пофарбоване і кучеряве. Незалежно від концентрації та форми випуску препарату, його використовують двічі на день – вранці та ввечері. Добове дозування лосьйону – 2 мл, піни – 2 г. Збільшувати дозування не варто – організм просто не зможе засвоїти більшу кількість діючої речовини. Крім того, можуть виникнути неприємні побічні ефекти. Препарат масажними рухами втирають у шкіру голови, приділяючи особливу увагу ділянкам з видимими залисинами (як правило, це потилична та лобова область). Чоловіки, які давно мріяли позбавитися бритви, також можуть використовувати міноксидил для відрощування густої щетини. В цьому випадку міноксидил втирається у шкіру обличчя. Після нанесення препарату рекомендується не змивати щонайменше 4 години. Щоб посилити дію розчину, при його нанесенні можна використовувати спеціальні масажери або мезоролери (спеціальні прилади з дрібними голками). Ефект від мікроігольчастої терапії порівняний з ефектом від мезотерапії (внутрішньошкірне ін'єкційне введення фармацевтичних та гомеопатичних препаратів). Використання дермароллера ушкоджує роговий шар шкіри, що сприяє кращому проникненню препарату в глибші шари епідермісу. У середньому курс лікування міноксидилом становить 2-3 місяці, після чого необхідно зробити невелику перерву, щоб уникнути звикання організму до діючого компоненту. При правильному застосуванні перші результати будуть видно через кілька тижнів. Для досягнення максимального ефекту, оптимально доповнити свій раціон комплексом вітамінів та мікроелементів.
Застосування розчинів з міноксидилом неприпустиме для людей:
Також його не слід використовувати вагітним і жінкам, що годують груддю, і людям віком до 18 років. У разі, якщо після початку використання міноксидилу ви помітили хоч один із перелічених побічних ефектів, рекомендуємо терміново відмінити курс лікування та проконсультуватися зі своїм лікарем.