Зміст статті
Міноксидил – речовина, що входить до складу препаратів, що допомагають боротися з випаданням волосся та андрогенетичною алопецією. Завдяки своїм судинорозширювальним властивостям, воно збільшує кровопостачання у фолікулах волосся. Як наслідок, волосяні цибулини насичуються киснем, і одержують більшу кількість вітамінів, мінералів та інших корисних мікроелементів.
Сьогодні ринок пропонує безліч видів minoxidil від різних виробників з різною концентрацією діючої речовини. У цій статті спробуємо розібратися, який міноксидил кращий, і чому.
Ефективність засобу з міноксидилом насамперед залежить від відсотка цього компонента у складі.
У продажу сьогодні можна знайти препарати з таким відсотковим вмістом базової речовини:
На ранніх стадіях алопеції терапію починають із препаратів з мінімальною концентрацією. Перехід на 10-відсоткові та вище препарати здійснюється лише в тому випадку, якщо тривале використання слабшого розчину minoxidil не дало видимого результату. Жінкам не рекомендується застосовувати міноксидил із відсотком введення базового компонента вище 5%. Вагітним та особам віком до 18 років такі препарати взагалі протипоказані.
Найпопулярнішими засобами від облисіння з міноксидилом є лосьйон та піна. Рідше зустрічається міноксидил у вигляді гелю, бальзаму, шампуню або спрею.
Лідувальне місце – за лосьйонами. Вони випускаються у невеликих флаконах об'ємом 60 мл, розрахованих на місяць використання. У комплектації зазвичай йде піпетка-дозатор та докладна інструкція із застосування. Лосьйони наносяться на шкіру голови двічі на день, добова норма – 2 мл. Незалежно від концентрації minoxidil, перевищувати цю норму не рекомендується, щоб не спровокувати прояву побічних ефектів. Посилити дію розчину можна за допомогою дерморолера (мезоролера).
Переваги лосьйонів:
Серед мінусів варто відзначити високий вміст етилового спирту та поліпропілену у складі. Люди, сприйнятливі до цих компонентів, можуть викликати сухість і лущення епідермісу.
Піна з міноксидилом дуже нагадує звичайну піну для гоління. Її зручно наносити на всю область голови або обличчя, але складніше розподілити локально. Крім того, піна довше сохне, і досить велика її частина залишається на волоссі, замість розподілитися по шкірі. Таким чином, витрата піни набагато вища, ніж у лосьйону. Що стосується ефективності, тут лосьйон та піна абсолютно ідентичні.
Найбільш популярні види:
Їх можна придбати онлайн.
Препарат minoxidil відкрили в Америці, і першим засобом від облисіння з цією речовиною у складі стала продукція компанії Pfizer, яка вийшла під торговою маркою Rogaine у 80-х роках минулого століття. Досі цей препарат є лідером серед лосьйонів для стимуляції росту волосся. Але сьогодні на ринку представлено безліч аналогів інших брендів, що відрізняються за ціною, концентрацією активної речовини, складом та формою випуску.
Визначитись який міноксидил краще підійде для ваших цілей допоможе лікар-трихолог. Він розповість про особливості застосування таких препаратів, і про можливі наслідки їх використання. Лікар також призначить комплексну терапію, що включає прийом вітамінів, масаж шкірних покривів, косметичні засоби для догляду залежно від типу шкіри голови. Діючи згідно з рекомендаціями лікаря, ви зможете повернути блиск локонам і надати густоту шевелюрі.