Вагітність та народження дитини – ті періоди в житті жінки, що вона згадує з особливою теплотою та трепетом. Але радість материнства часто затьмарює погане самопочуття, поява незвичайних смакових уподобань та зміни зовнішності. Поряд із усім цим, поширеною проблемою є випадання волосся після пологів або під час вагітності. Також багато хто стикається з такими явищами, як сухість, кінчики, що січуться, і неслухняні, не піддаються укладання пасма. Чому виникають такі проблеми, і як зберегти здоров'я локонів у період лактації – розповімо у цій статті.
Коли жінка виношує малюка, у її організмі відбувається безліч гормональних змін. Зазвичай, у цей період збільшується рівень прогестерону та естрогену – жіночих гормонів, які покращують структуру волосків та зміцнюють цибулини. Але у випадку, якщо жінка очікує на появу хлопчика, у другій половині вагітності у неї може спостерігатися сильне випадання волосся. Це з дією тестостерону, який виробляється в дитини. Надлишок чоловічих статевих гормонів в організмі призводить до втрати волосків. У цьому випадку через кілька місяців після пологів густота волосся має поступово відновитися.
Якщо рівень тестостерону в жіночому організмі не підвищувався в період формування малюка, зачіска в цей час може виглядати навіть краще, ніж до зачаття. Але через 2 – 3 місяці після пологів, коли активність прогестерону і естрогену входить у норму, все волоски, “прокинулися” за попередній період почнуть випадати. Це нормальний процес – приблизно через півроку шевелюра має знову повернутися до того стану, що було до вагітності.
Однак гормональні зміни – не єдині причини, які можуть провокувати випадання волосся. Також на стан зачіски при вагітності та після пологів впливають:
Якщо через півроку після появи малюка вас непокоїть ця проблема, найкраще звернутися за допомогою до трихолога. Після того, як будуть проведені аналізи, він зможе виявити основну причину облисіння та призначити ефективне лікування. Самолікування може посилити ситуацію. Крім того, нашкодити здоров'ю дитини, особливо якщо ви годуєте грудьми.
У період грудного вигодовування особливо обережно варто підходити до вибору професійних засобів для догляду за локонами та добавками для росту волосся. Купувати такі препарати необхідно після консультації з лікарем.
А ось що можна зробити самостійно, щоб шевелюрі було легше адаптуватися до змін в організмі:
Окремо варто згадати вітамінно-мінеральні комплекси для росту волосся. Їх варто почати приймати ще в період вагітності, особливо якщо вже тоді почалися проблеми з випаданням. Такі препарати повинен підбирати лікар після проведення аналізів. Тільки так він зможе визначити, яких мікроелементів не вистачає вашому організму.
Як правило, хороший вітамінно-мінеральний комплекс для росту волосся включає:
Окрім вітамінних препаратів, що потрібно вживати для зміцнення та відновлення організму, можна купити вітаміни для волосся у вигляді сироваток, які слід втирати в прикореневу зону. Такі засоби сприяють стимулюванню локального кровообігу, зміцненню фолікул та проникненню поживних речовин у середину волосяних цибулин. Купувати їх краще в аптеці після консультації з лікарем.