За науковим словом "алопеція" ховається багатьом знайоме не з чуток захворювання, коли спостерігається інтенсивна втрата волосся на голові. Таке випадання волосся понад природну норму з часом призводить до локального або повного облисіння. Як правило, на появу залисин скаржаться чоловіки. Але й жінки не менш часто стикаються із такою проблемою. У цій статті ми розповімо про причини, види та способи лікування жіночої алопеції.
Крім вікового фактора, трихологи називаю безліч факторів, чому на щітці залишається все більше волосків, а на голові – все менше. Серед загальних причин, що можуть викликати у жінок сильне випадання волосся, слід зазначити:
Інтенсивне облисіння у жінок віком до 40 років часто має характерну симптоматику:
У найважчих випадках шкіра починає просвічувати через волосся, потім з'являються виражені залисини.
>
Облисіння за жіночим типом буває різних видів, у кожного з яких є свої особливі симптоми. Ми розглянемо типи жіночої алопеції, що зустрічаються найчастіше, але варто пам'ятати, що точний діагноз та оптимальний курс лікування вам зможе поставити лише професійний трихолог.
З цим типом облисіння за статистикою найчастіше стикаються чоловіки. Мало того, це основна причина того, що чоловіки втрачають волосся. Проте жінки теж страждають від цього захворювання.
Як і у чоловіків, основною причиною є надмірна кількість тестостерону. Чому цей чоловічий гормон може накопичитися в жіночому організмі:
Порушення гормонального фону проявляється не відразу - на перших етапах жінка може навіть не здогадуватися, що її організм потребує підтримки. Першою ознакою дисбалансу часто стає інтенсивне випадання волосся – понад 100 на день. Нові волоски при цьому відростають повільно, і вони набагато тонші, ніж були раніше. Поступово шевелюра втрачає густоту, на маківці, скронях і в області чола з'являються залисини. При цьому волосся починає активніше рости на інших частинах тіла. Все це супроводжується підвищеною жирністю обличчя та шкірного покриву голови.
Лікування у разі андрогенного облисіння призначає лікар-ендокринолог після підтвердженого аналізами діагнозу. Найчастіше призначаються гормональні препарати для нормалізації внутрішнього фону, і космецевтичні – для зовнішнього стимулювання фолікул. Високу ефективність при цьому типі алопеції показали препарати на основі міноксидилу концентрацією до 5%. У найважчих випадках практикується лазерна терапія та трансплантація волосся.
Ознакою цього облисіння є специфічний характер випадання волосків. Залисини утворюються по всій поверхні голови і мають круглі обриси. Одночасно з появою лисин, можуть випадати вії та волоски на бровах.
Провокувати осередкове випадання волосся можуть інфекційні захворювання, збої в ендокринній системі, отруєння токсичними речовинами.
Терапія проводиться під наглядом лікаря-трихолога. Після того, як пацієнтка здасть аналізи, крім препаратів, що усувають причину облисіння, їй можуть прописати курс вітамінних добавок, нікотинову та фолієву кислоти, різні процедури у косметологічному кабінеті.
При цьому захворюванні волосся випадає рівномірно по всій поверхні голови. Особливо інтенсивне випадання спостерігається під час миття, сушіння та укладання волосся. При цьому волоски стають ламкими, тьмяними і злегка хвилястими. Найчастіше це захворювання проявляється у жінок віком 35 - 55 років.
Основними причинами прояву захворювання є:
Коректне лікування можливе лише після грамотної діагностики та виявлення основної причини облисіння. Курс спрямований на усунення того фактора, що провокує випадання волосків.
Стрімке облисіння може бути викликане жирною себореєю. Іншими ознаками цього захворювання є підвищена жирність у прикореневій зоні голови, лущення, сильна лупа. Основне лікування спрямоване на боротьбу з себореєю, а як допоміжна допомога трихологи рекомендую якісний шампунь від лупи.
Цей тип облисіння пов'язаний із генетичною схильністю. Часто це захворювання супроводжується ламкістю нігтів та проблемами із зубною емаллю. Щоб призупинити цей процес, призначаються загальнозміцнюючі препарати, масажі мезоролерів та дарсонвалізація. Також ефективним методом є трансплантація волосся.